Ringke vs Spigen Case. Porównanie etui do Samsung Galaxy Z Flip 3

Samsung Galaxy Z Flip 3 triumfuje na top listach składanych telefonów! Jego zdecydowanie nietuzinkowy kształt, znacznie odbiegający od standardowej wizji smartfonu doczekał się także innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony. Etui do Samsung Galaxy Z Flip3 przybierają niespotykane dotychczas kształty i formy. Co ciekawe, w pomysłowości dotyczącej pokrowców na nowy Samsung prześcigają się dwaj najpopularniejsi producenci etui na telefon. I przezroczysty case, i klasyczny czarny futerał, i pokrowiec w formie torebki na ramię znajdziemy w ofercie i Ringke, i Spigen. Kto, komu zaglądał przez ramię? Przekonajmy się!

 

etui galaxy z flip3

 

Zapewnienie bezpieczeństwa tak drogiemu telefonowi, to nie kwestia, którą można pominąć. Żeby stworzyć to zestawienie, przejrzeliśmy wiele etui Galaxy Z Flip 3, starając się znaleźć równowagę między jakością wykonania, estetyką i funkcjonalnością. Bezpieczeństwo nie polega tylko na uzbrojeniu smartfonu niczym czołgu i pozbawienia go stylu. Etui na telefon ma łączyć w sobie właściwości ochronne, ale również aspekty wizualne. Kto dołączył do grona najlepszych marek Galaxy Z Flip 3 Case?

Odpowiedź na to pytanie znalazła się gdy porównywaliśmy produkty najlepszych. Zaskakującym faktem okazała się oferta dwóch znanych marek: Ringke i Spigen. Ich etui Galaxy Z Flip3 to niemal identyczne akcesoria, dlatego postanowiliśmy wziąć te działania pod lupę. Skąd pomysł na powielanie serii etui? Który producent wyszedł z tej „walki” zwycięsko?

Etui do Samsung Galaxy Z Flip3. Ringke czy Spigen?

Etui do Samsung Galaxy Z Flip3 w wersji Ringke Slim to minimalistyczny pokrowiec, pozbawiony jakichkolwiek nadprogramowych wzorów, uwypukleń i zdobień. Prosty i elegancki. Ma w pełni zabudowane przyciski oraz uniesioną powyżej powierzchni aparatu ramkę, która chroni przed uszkodzeniem obiektywów. Case od Ringke jest kompatybilny z bezprzewodowym ładowaniem, obsługuje także technologię Powershare. Wykonany jest z PC, chroniąc telefon przed skutkami upadków i zarysowaniami. Jak większość obudów ma precyzyjnie wykonane wycięcia na porty.

etui ringke samsung galaxy z flip 3

Niemal identycznym odpowiednikiem etui Ringke Slim byłaby wersja Spigen Thin Fit Case. Jednak są to tak zbieżne produkty (może poza ceną!), że to zestawienie stałoby się zupełnie nieciekawe. Dlatego do walki z Ringke w klasycznej czerni wkracza etui Spigen Tough Armor Galaxy Z Flip 3, również w mrocznym wydaniu.

Etui Spigen Tough Armor Galaxy Z Flip3 oferuje codzienną ochronę przed upadkami i zadrapaniami. Wykonane jest z dwóch materiałów: PC i TPU dla maksymalnej ochrony. To, co wyróżnia Spigen Tough Armor to ząbkowana guma, która chroni najbardziej narażoną na uszkodzenia część urządzenia, czyli zawias. Osłonięcie tej części nie wpływa zanadto na rozmiar telefonu. Etui zapewnia połączenie ochrony, minimalny projekt i jakość konstrukcji. Dostępne ładowanie bezprzewodowe oraz Powershare.

etui spigen galaxy z flip3

Czarne etui Galaxy Z Flip3 – które wybrać?

Etui Ringke Slim wyróżnia możliwość dołączenia paska, niewiele pokrowców ma taką możliwość. Case od Spigen do Galaxy Z Flip3 natomiast ma osłonięty element zawiasowy, zdecydowanie istotną część z  punktu widzenia uszkodzeń.

Według opinii użytkowników na Amazon Store lepiej wypada Spigen, osiągając 4,7 gwiazdki na 5 możliwych i ponad 1100 ocen. Etui Ringke w odniesieniu do innych serii też wypada nieźle, ale gorzej niż konkurent: 4,2 gwiazdki (ponad 450 opinii).

Podsumowując, jeśli potrzebujesz niewielkich rozmiarów etui chroniącego przed delikatnymi uszkodzeniami, w zupełności wystarczy Ci case Ringke Slim w cenie 68,61zł. Spigen Tough Armor zapewni natomiast większą ochronę, zabudowanie wszystkich części telefonu Samsung i koszt 189,90zł. Który wybierzesz?

Przezroczyste etui do Samsung Galaxy Z Flip3

Jeśli szukasz przezroczystego etui, istnieje wiele możliwości, ale myślę, że warto przyjrzeć się Ringke do Galaxy Z Flip3. Jest ono dostępne w 2 różnych wersjach: matowe, i z połyskiem. Ma odpowiednio wykonane osłony na przyciski i cechy jak w Ringke Slim: kompatybilność z bezprzewodowymi ładowarkami, Powershare, otwór na pasek, wykonanie z Poliwęglanu.

etui samsung galaxy z flip3

Przezroczysty case Spigen do Samsunga Galaxy Z Flip3 to w pełni przezroczyste i cienkie etui, pod niewieloma względami różniące się od modelu Ringke. Obsługuje bezprzewodowe ładowanie, ma odpowiednio umiejscowione wycięcie na port USB-C, jest kompatybilne z Powershare.

spigen clear case galaxy z flip3

To właściwie czym różni się przezroczyste etui Spigen Galaxy Z Flip3 od Ringke Clear Case??

  • Po pierwsze ceną: Spigen 138,39zł, a Ringke 68,61zł.
  • Po drugie wymiarami, grubość: Spigen 0,4mm, Ringke 1,1mm.
  • Po trzecie wykrojeniem przycisków: Spigen ma je zupełnie odsłonięte, etui Ringke ma osłonięte przyciski głośności.

Co wybierzesz??

Etui-torebka do Galaxy Z Flip 3

Etui Ringke Galaxy Z Flip3 Folio Signature to ręcznie wykonany pokrowiec w formie mini torebki. Wyposażone jest w kieszonkę na karty oraz regulowany pasek na ramię. Łączy się on z futerałem za pomocą pozłacanych ringów. Wykonany z naturalnej skóry bydlęcej… Wewnątrz zamsz i back case z PC. Wyspa aparatów jest chroniona przez wyniesiony powyżej je poziomu skórzany materiał. Case nie obsługuje bezprzewodowego ładowania. Wymiary: 77x100x25mm. Wszystkie warianty kolorystyczne dostępne w sklepie 4GSM.

etui torebka galaxy z flip3

Etui Spigen Samsung Galaxy Z Flip3 Lienar to także skórzana ochrona telefonu w formie torebki. W pełni osłania krawędzie smartfonu. Pasek łączy się z etui za pomocą pozłacanego jednego ringu.  Obsługuje technologię PowerShare.

etui torebka galaxy z flip3

Kolejne bardzo podobne serie etui do Galaxy Z Flip 3. Podstawową różnicą jest sposób mocowania na pasku, jeden lub dwa ozdobne ringi, ale sądzę, że to kwestia gustu. Etui od Spigen wyprzedza Ringke w technologicznej funkcjonalności współpracując z technologią Powershare. Etui Ringke natomiast szczyci się ręcznym wykonaniem. Dzięki takim rozbieżnościom ceny nie odbiegają od siebie zbytnio. Case Ringke Galaxy Z Flip3 Folio Signature kupisz za 221,20zł, Spigen Samsung Galaxy Z Flip3 Lienar za 200,19zł. Wybieraj!

 

Na pierwszy rzut oka etui do Samsung Galaxy Z Fold3 różnią się nieznacznie. Jednak kiedy zaczniemy „rozkładać je” na części pierwsze znajdą się szczegóły, które wpływają na komfort użytkowania. Obsługa technologii Powershare lub ładowarek bezprzewodowych, grubość materiału, zabezpieczenie przycisków głośności. to detale, które mogą utrudniać lub umilać nam używanie konkretnego modelu etui. W tych kwestiach wybór zależny jest od indywidualnych preferencji, dlatego staraliśmy się ukazać to zestawienie jak najbardziej obiektywnie. Ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie!

W komentarzach koniecznie napiszcie, co jest dla Was ważne przy wyborze etui do Galaxy Z Flip3?