Case Ringke Air kontra przezroczyste etui „made in China” – Porównanie

przezroczyste etui

Tak, wyglądają one podobnie, ale nie oceniaj ich po wyglądzie!

Więcej ludzi niż kiedykolwiek używa urządzeń bezprzewodowych i rynek akcesoriów dla nich powiększa się z dnia na dzień. Miliony etui produkowane w Chinach kosztują ok. 2$ lub nawet mniej. Jestem pewien, że wielu z Was miało do czynienia z tymi pokrowcami, o których strasznej jakości nie wiedzieliście aż do momentu ich dostarczenia.

Jaka jest różnica między etui Ringke i etui “made in China”?

1. Precyzyjnie dopasowane do przycisków

dopasowanie przycisków Ringke Air tanie etui z Chin

Po lewej: Ringke Air po prawej: tanie etui wyprodukowane w Chinach. Jak widać, są zdecydowane różnice pomiędzy przyciskami.

Jak widać na powyższych zdjęciach, przyciski Ringke Air są zdecydowanie wypukłe, natomiast w przypadku drugiego etui są to płaskie przyciski przyczepione wewnątrz.

Jest to jeden z powodów, dla których nie da się odczuć kliknięcia naciskając przycisk. Może to również spowodować usterki w funkcjonowaniu przycisków urządzenia. Sprawdzenie wycięć na przyciski jest bardzo istotne przed dokonaniem zakupu.

bok etui Ringke Air bok taniego etui

Po lewej: Ringke Air po prawej: niskokosztowe etui z Chin. Etui do telefonu wymaga miejsca na każdy przycisk urządzenia.

2. Wytrzymałość 

zgiete etui Ringke Air zgięte tanie etui

Po lewej: Ringke Air po prawej: tanie etui wyprodukowane w Chinach. Cienkie etui o niskiej jakości rozciągają się w miarę użytkowania i stabilne chwyt urządzenia staje się trudniejszy.

Na zdjęciach powyżej, Ringke Air ma grubsze boki niż drugie etui. Grubość boku wpływa na ochronę urządzenia – etui niskiej jakości o cienkich bokach nie są w stanie utrzymać urządzenia podczas uderzenia.

Różnica między pewnością chwytu i dopasowaniem do urządzenia jest łatwa do zauważenia na żywo, natomiast niemalże niezauważalna podczas oglądania ich na stronach internetowych.

Ringke Air oferuje grubsze boki z zaokrągleniem wewnątrz etui, które redukuje szczelinę powietrzną między pokrowcem a urządzeniem, co pozwala na pewniejszy chwyt.

warstwy etui Ringke

Góra: Ringke Air. Dół: niskokosztowe etui wyprodukowane w Chinach. Cieńsze boki łatwo się rozciągają i rozerwą się po pewnym czasie.

3. Materiał i właściwości

Materiał jest bardzo istotny w przypadku przezroczystych etui. Ringke korzysta z materiału zwanego TPU (termoplastycznego poliuretanu) – natomiast ciężko stwierdzić z jakiego materiału są wykonane tanie etui z Chin.

narożnik Ringke air narożnik taniego etui

Po lewej: case Ringke Air, po prawej: niskiej jakości etui wyprodukowane w Chinach. Otwór na smycz jest precyzyjnie zaprojektowany dla łatwości użycia w Ringke Air, a drugie etui które ma dwa niewielkie otwory wygląda na ciężkie w użytkowaniu.

Etui Ringke jest bardzo popularną marką etui w Chinach i wiele firm próbuje je naśladować. Jedną z charakterystycznych części Ringke są otwory na smycz po lewej stronie etui. Otwory na niskiej jakości pokrowcach wyglądają na funkcjonalne, ale mogą spowodować pęknięcie, które mogłoby doprowadzić do poważnego uszkodzenia urządzenia.

przezroczyste etui

krawędź transparentego etui

Etui Ringke posiadają cztery wzmocnione narożniki – ochraniają one tył przed zarysowaniem, leżąc na płaskiej powierzchni.

Wybierając case do swojego smartfonu, pamiętaj o przyciskach, grubości, i cechach szczególnych!

Niskie ceny brzmią świetnie – ale mogą prowadzić do dalszych wydatków. Zawsze warto sprawdzić szczegóły, aby upewnić się że etui naprawdę zapewni wymaganą ochronę dla Twojego urządzenia.