Test etui Ringke do Samsung S20 FE 5G. Jak sprawdził się przezroczysty case Ringke?

etui ringke s20 fe 5g opinia

Tym razem testuję przezroczyste etui do Samsung S20 FE firmy Ringke. Sprawdzę, czy case jest wart swojej ceny i opowiem, jakie znalazłem wady i zalety, i oczywiście dla kogo to etui jest odpowiednie!

Hardcase Ringke w teście użytkownika na Samsungu S20 FE 5G

etui ringke s20 fe 5g opinia
Przezroczyste etui Ringke do Samsung S20 FE

Etui Ringke S20 FE dostarczane jest w zwykłej torbie polietylenowej. W zestawie nie ma żadnych akcesoriów. Case kupiłem w sklepie 4GSM.com za 55 zł.

Zalety Etui Ringke Samsung S20 FE?

To przezroczyste etui Ringke do S20 FE zdecydowanie ma wiele zalet, który doceni zwykły użytkownik w codziennej ochronie telefonu. Jednym z ciekawszych wniosków, jakie udało mi się wyciągnąć, to ogromne podobieństwo do etui Spigena Ultra Hybrid. Ewidentnie case Ringke Fusion wzorowany jest na tym modelu.

Jeśli znacie Ultra Hybrid, to możecie się spodziewać, że tutaj od Ringke dostaniecie takie samo etui, tylko taniej o około 20 zł. To naprawdę jest kopia prawie 1 do 1.

etui ringke s20 fe 5g opinia
Przezroczyste etui Ringke do Samsung S20 FE

Hardcase – Ringke Fusion S20 FE

Tył obudowy Ringke Fusion S20 FE wykonany jest z twardego plastiku – Poliwęglanu, a krawędzie z twardej gumy – TPU. Zapewnia to bardzo dobrą ochronę w razie upadku. Krawędzie dobrze amortyzują siłę wstrząsy, a tylna część pochłania energię, rozpraszając ją na całe akcesorium.

Ochrona wyświetlacza i aparatów

Krawędź ramki etui Ringke wystaje dobre 2 mm ponad wyświetlacz. Zapobiega to zarysowaniu wyświetlacza na ekranie po odłożeniu lub upuszczeniu telefonu na płaską powierzchnię.

Ramka wokół wysepki aparatów także jest wysunięta to góry. Służy to także zabezpieczeniu przed uszkodzeniem.

Etui S20 FE kompatybilne ze wszystkimi szkłami hartowanymi

Przezroczyste etui Ringke Fusion do Samsung S20 FE z mojego testu jest kompatybilne ze wszystkimi szkłami hartowanymi. Jest ona na tyle dobrze wykrojone i dopasowane do kształtu telefonu, że dopasowanie szkła, to tylko kwestia wyboru marki.

Wycięcia na porty i przyciski: Etui Ringke S20 FE

Wycięcia na mikrofon i głośniki są dobrze wykonane, nic nie jest tu zakryte, etui nie upośledza jakości dźwięku. Przyciski są również poprawnie wykrojone. Mają sprawny i słyszalny punkt nacisku.

Jakie wady etui Ringke Fusion S20 FE mógłbym znaleźć?

Przezroczyste etui Ringke Fusion S20 niestety nie posiada wewnętrznej ochrony w postaci np. mikrofibry, która z łatwością zatrzymuje ciała obce, takie jak brud, aby nie porysować tylnej obudowy telefony Samsung. Co prawda, nie jest to możliwe w przezroczystym pokrowcu  ale należy o tym powiedzieć.

Etui Ultra Hybrid posiadają folię ochronną na zewnątrz i wewnątrz. Zawsze trzeba było to mozolnie odklejać. Teraz Spigen ma zakładkę, dzięki której można je łatwo ściągnąć. Niestety ten case nie skopiował jeszcze tej funkcji =)

Przezroczyste obudowy magicznie przyciągają odciski palców, ale przetarcie suchym materiałem powinno pomóc, więc prawdopodobnie sobie z tym poradzisz.

Podsumowanie – Dla kogo case Ringke Fusion S20 FE jest odpowiedni?

Wniosek taki sam, jak w przypadku etui Ultra Hybrid. Jeśli możesz sobie poradzić z nieco grubszym etui, ale chcesz mieć dobrą ochronę i przezroczysty case, to powinieneś kupić właśnie Rinke Fusion S20 FE.

 

Źródło: case-tester.de